הפוך את TheMonkey לדף הבית | הוסף למועדפים שלך

בחסות: בית חב”ד באמסטרדם — ×›×©×”כסף לאוכל בוזבז על פטריות

מחקר אנתרופולוגי גילה זן חדש של מעריצי מייקל ג'קסון

09.07.09 מאת: מערכת TheMonkey במדור פיצ'ר, תרבות.

עשית כבר לייק על העמוד שלנו למעלה?

עם היוודע דבר מותו של מלך הפופ החלו לצוץ ברחבי העולם טוענים חדשים לתואר מעריצים של המנוח, התופעה התרחבה לממדים של מגיפה, וכללה בתוכה גם את רוב העורכים המוזיקליים בתחנות הרדיו ואף מבקרי מוזיקה איכותיים.

צילום: cainandtoddbenson

צילום: cainandtoddbenson

ה"מעריצים החדשים" מעלים טענות דומות לאלו של האנוסים בספרד, וטוענים שהסתירו את נטייתם האמיתית כל השנים האלו מפחד לרדיפה חברתית ולעג ציבורי. א' מתל אביב למשל סיפר לכתבנו על השנים הארוכות בהן בילה ספון בחדרו החשוך והתאמן בדבקות דתית על הליכת ירח לצלילי "בילי ג'ין". "בבית ספרנו" הוא נזכר, "היו רק שניים, שלושה ילדים שהודו בגלוי באהבתם למייקל. אני זוכר שבהפסקות, אני ועוד כמה בחורים, ואולי שניים שלוש בנות אגרסיביות במיוחד היינו מתאספים בחצר ומצביעים עליהם בלעג, לעיתים קרובות היינו גם מרביצים להם באכזריות. עמוק בפנים תמיד ידעתי שמייקל הוא אמן מוכשר שדיבר לליבי, אך לא העזתי לקום מול הנורמות החברתיות המקובלות".

צילום: B Rosen

צילום: B Rosen

פרופ' אסא חלבי, ראש הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת ירושלים מתריע ואומר שהופעתם המחודשת של מעריצי מייקל ג'קסון היא רק הצעד הראשון באיום קיומי אמיתי הכולל את חזרתו המחודשת של האייטיז. "אם נתייחס לתופעה זו בקלות ראש" הוא אומר "המצב ימשיך ויתדרדר, זה מתחיל בתחנות רדיו, אך אם נמשיך לעבור על זה בשתיקה, לא רחוק היום שבו נשים יחזרו להסתובב ברחוב עם כריות בכתפיים וכבר שמעתי על תוכניות לחידוש ה'קוליסאום' בנמל".


אהבת את הכתבה? שתף אותה עם חברים:
 שתף בפייסבוק     שתף בטוויטר     שלח כתבה באי מייל     הדפס כתבה6 תגובות על “מחקר אנתרופולוגי גילה זן חדש של מעריצי מייקל ×’'קסון”

 1. מאת מי שהו:

  יפה!!

 2. מאת גדוללללל!!!!!:

  גם אני נחשבת למעריצה חדשה!!!!!!!

 3. מאת ענקקק!!!:

  אני גם נחשבת התחלתי להעריץ את המלך ×”×–×” מיד לאחר מותו…!!!! אני מעריצה חדשה!!!!

 4. מאת מאיה:

  אתם כותבים את זה בצורה שכאילו זאת בושה להעריץ אותו ! מה קרה לכם ?! יש לו מיליוני מעריצים בכל העולם! ומה הבעיה להעריץ מוזיקה משנות השמונים ? סליחה אבל אתם ממש לא בסדר.
  הוא מלך וישאר מלך, אף אחד לעולם לא יתעלה עליו.
  Love You My Angel <\3

 5. מאת שיר:

  נכון מאוד!!!!!! מסכימה עם כל מילה שלךך!!!!! אין בכלל מה להתבייש, מלך היה ומלך ישאר!
  יחי המלך לנצח!!!!!!! מייקל ג'קסון היה אגדה עןד בחייו, ועכשיו הוא אגדה אמיתית! אני בת 18, וגאה להיות מעריצתו של אמן ענק כמוהו! לנצח נצחים!!!!!

 6. מאת תמי ×’'קסון:

  כל מי שמכיר אותי יודע מי זאת תמי ג'קסון.. יש אנשים שאפילו מאמינים עד לעצם היום שזהו שם המשפחה האמיתי שלי!!! יחי המעריצים האמיתיים שלא התביישו לנופף בכך ולרקוד ריקודי ירח בכל מסיבה (לאחר כמה שטים.. )..

השאר תגובה

כתבות אחרונות


סקר

 • אם אתה ×”× ×”×’, מה אתה עושה קודם כשאתה נכנס לרכב?

  הצג תוצאות

  Loading ... Loading ...

ארכיון לפי תג


פרסומת a
 • אין קטגוריות
 • ©2010 TheMonkey כל הזכויות שמורות
  TheMonkey הוא אתר חדשות סאטירי ואין לייחס לתוכן משמעות אחרת חוץ מבדיחה.