הפוך את TheMonkey לדף הבית | הוסף למועדפים שלך

בחסות: Yes — ×˜×œ×•×•×™×–×™×” לאנשים שאוהבים לקרוא

חתולים חכמים יותר מכלבים, קובע מחקר חדש שמומן ע"י חתולים

11.09.09 מאת: מערכת TheMonkey במדור פיצ'ר, בריאות.

עשית כבר לייק על העמוד שלנו למעלה?

מי יותר חכם, הכלב או החתול? ייתכן ונמצאה תשובה לשאלה עתיקת יומין זו. באוניברסיטת קמברידג' שבאנגליה, מחקר חדש שמומן ע"י חתולים, קובע שחתולים עוברים מבחני קוגניציה וביצוע בציון גבוה בהרבה מכלבים.

ד"ר ג'וליה למברט, מתארת את המחקר שערכה כמקיף ויסודי, וקובע חד משמעית שאכן חתולים חכמים יותר מכלבים.

המחקר הורכב מסדרה של אתגרים עבור 25 החתולים ו25 הכלבים שתפקדו כנבחנים. באתגר הראשון, בודק נכנס עם חתול לתוך חדר ריק. בחדר, ניסה הבודק להפחיד את החתול כדי שימשיע "מיאו". 23 מתוך 25 החתולים עברו את האתגר תוך זמן קצר, לעומת הכלבים, שכשלו כולם באתגר הזה.

כמו כן, כל החתולים עברו את אתגר ה"לשרוט באופן מפתיע", והשאירו צלקות רבות על הבודקים בתום הבדיקות. אף אחד מהכלבים לא שרט, ולכן נכשלו באתגר.

צילום: I Can Haz Cheezeburger

צילום: I Can Haz Cheezeburger

אתגר אחר, בדק את היכולת של חתולים לעשות פרצוף מצחיק כדי שיוכלו להעלות את תמונתם לאינטרנט ולצרף אליו כיתוב מצחיק בסגנון בלוגי התמונות המצחיקות "Lolcats". הבודקים צילמו את החתולים ואת הכלבים במיטב פרצופים מצחיקים, והעלו את תמונתיהם לאינטרנט. תמונות החתולים קיבלו יותר אגודלים למעלה מאשר הכלבים.

באתגר שמטרתו לבדוק תגובות קוגנטיביות, הושיבו חתול מול מספר מיכלים עם כפתורים שנפתחים בעת לחיצה. באחד המיכלים היה אוכל לחתולים. כל החתולים באתגר זה הבינו שיש ללחוץ על המיכל עם האוכל בתוכו, וכך עשו עד שנגמר האוכל במיכל. כשהגיע תורם של הכלבים, אף כלב לא לחץ על הכפתור של המיכל עם האוכל.

החתולים, שהורשו לטפס על מיכל האוכל ולהשתין בתוכו, הוכיחו בסדרת האתגרים שהם החכמים יותר מבין חיות המחמד הנפוצות בבתי בני האדם.

לצערם של החתולים, אוניברסיטת קמברידג' הסתפקה באתגרי המחקר שבוצעו, והחליטה לוותר על האתגר האחרון "נפילה מ10 מטרים, עם נחיתה על הרגליים".


אהבת את הכתבה? שתף אותה עם חברים:
 שתף בפייסבוק     שתף בטוויטר     שלח כתבה באי מייל     הדפס כתבההשאר תגובה

כתבות אחרונות


סקר

  • פתחת תפריט של מסעדה, תכל'ס – על מה אתה מסתכל קודם?

    הצג תוצאות

    Loading ... Loading ...

ארכיון לפי תג


פרסומת a
  • אין קטגוריות
  • ©2010 TheMonkey כל הזכויות שמורות
    TheMonkey הוא אתר חדשות סאטירי ואין לייחס לתוכן משמעות אחרת חוץ מבדיחה.