הפוך את TheMonkey לדף הבית | הוסף למועדפים שלך

בחסות: רומניה — ×›×©××ª×” ברומניה, התנהג כרומני וגנוב משפטים מהרומאים

נתניהו נפגש עם אבו-מאזן, צייר קו על שולחן המשא ומתן וקבע "זה הצד שלי"

01.08.09 מאת: מערכת TheMonkey במדור פיצ'ר, בארץ.

עשית כבר לייק על העמוד שלנו למעלה?

בלעדי למערכת TheMonkey: ביום חמישי האחרון, התנהלה פגישה חשאית בין נתניהו ואבו-מאזן, כששניהם מתדיינים עם נשיא ארצות הברית, ברק אובמה באמצעות ווידאו-קונפרס.

צילום: World Economic Forum

צילום: World Economic Forum

הפגישה התקיימה בפעם הראשונה מאז שאובמה נכנס לתפקידו. פגישה זו היא יוזמתו של אובמה שמטרתה להושיב את שני המנהיגים זה לצד זה, ולקיים משא ומתן ישיר בין הצדדים ולא עקיף באמצעות התקשורת.

"הפגישה התחילה ברוח חיובית", סיפרה אחת מהעוזרות האישיות של נתניהו שנכחה בפגישה, "אובמה התחיל בהצהרת כוונות לתהליך השלום. הוא הסתובב והראה להם מצגת על התקדמות מפת הדרכים.
פתאום, נתניהו לחש לאבו-מאזן "די!". שניהם חזרו להקשיב למצגת. אחרי פחות מדקה, שוב נתניהו אמר לאבו-מאזן "חלאס!". בשלב הזה, אובמה כבר הסתובב ושאל מי מפריע. הרגשתי מאוד לא נעים עם כל זה".

"נתניהו התלונן שאבו-מאזן כל הזמן נותן לו מרפקים, בצלעות ככה. אובמה חזר להרצות. נתניהו, שרצה להראות שהוא רציני, הוציא עיפרון וצייר קו באמצע השולחן ולחש לאבו-מאזן: זה הצד שלי, אתה לא עובר אותו. העברתי לראש הממשלה פתק, שיבחתי אותו על המהלך, ושאלתי אותו מה הוא עושה אחרי הפגישה".

"הם המשיכו כרגיל", המשיך דיווחה של העוזרת, "אבו מאזן מדי פעם התלונן שהקו לא עובר בדיוק באמצע, אבל סה"כ זה לא הפריע כל כך לנתניהו".

בלי מסקנות, אבל עדיין עם תקווה, אובמה איחל לשניים שלום וסיים את הווידאו-קונפרס. "אני כבר יצאתי מחדר הישיבות, אבל אבו-מאזן ונתניהו נשארו לשחק ביניהם כדורגל אצבעות על השולחן עם כדור מנייר שאבו-מאזן הכין".


אהבת את הכתבה? שתף אותה עם חברים:
 שתף בפייסבוק     שתף בטוויטר     שלח כתבה באי מייל     הדפס כתבההשאר תגובה

כתבות אחרונות


סקר

  • אם אתה ×”× ×”×’, מה אתה עושה קודם כשאתה נכנס לרכב?

    הצג תוצאות

    Loading ... Loading ...

ארכיון לפי תג


פרסומת a
  • אין קטגוריות
  • ©2010 TheMonkey כל הזכויות שמורות
    TheMonkey הוא אתר חדשות סאטירי ואין לייחס לתוכן משמעות אחרת חוץ מבדיחה.